Бадема взе поредна жертва, ЦСКА 1948 отново мачка

снимка: cska1948.bg

ЦСКА 1948 победи с 4:2 Балкан (Ботевград) в мач от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. Емил Гъргоров отново се превърна в герой за "червените". Той бе точен на два пъти за тима на Валентин Илиев, а по едно попадение добавиха Тони Стоичков и Спас Спасов. За ботевградчани се разписаха Ивелин Данчев и Ивайло Златев - Терминатора.

Балкан излезе напред в резултата в 24-ата минута чрез Ивелин Данчев, който се възползва от грешка на вратаря на домакините. До края на полувремето Кирил Котев можеше да изравни, но Емил Петров се намеси при удар на бранителя.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 върна паритета. Тони Стоичков бе най-съобразителен при центриране от корнер и се разписа за 1:1. В 70-ата минута Спас Спасов направи 2:1 за домакините. Три минути по-късно Ивайло Златев изравни и завърза мача още повече.

В 76-ата минута Йоан Маринов бе фаулиран в наказателното поле на Балкан и Гъргоров отново даде преднина на тима на Валентин Илиев. Минута по-късно Гущеров проби и центрира остро към Бадема, който с глава оформи крайното 4:2.

Така ЦСКА 1948 е лидер в Югозападна Трета лига с 26 точки след 10 изиграни мача, а Балкан (Ботевград) е на 13-а позиция с 10 точки.