АЗ е първият ¼-финалист в Лига Европа

снимка: az.nl

Холандският АЗ Алкмаар стана първият отбор, който се намери място на четвъртфиналите във втория по сила европейски клубен турнир.

Това се случи след безлично нулево при гостуването на руския Анжи (Махачкала). Двубоят се игра в Москва, защото стадионът в столицата на Дагестан няма нужния лиценз.

В първия мач в Ниската земя преди седмица АЗ записа минимален успех с 1:0 след попадение от дузпа на Алон Йохансон.

Домакините от Анжи завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като Карлен Макръчиян не сдържа нервите си и получи червен картон в самия край на мача за грубо нарушение срещу Стивън Берхиус.

Така един гол от 11-метров наказателен удар бе достатъчен за холандците да продължат напред.

Сега те очакват жребия за четвъртфиналите, който ще се тегли на 21 март, а мачовете ще се играят на 3 и 10 април.