АЗ Алкмаар излъга Анжи с гол от дузпа

снимка: fc-anji.ru

Отборът на АЗ Алкмаар се наложи с минималното 1:0 при домакинството си на руския Анжи (Махачакала) в първи мач от осминафиналите в Лига Европа.

Единственото попадение в двубоя падна в 29-ата минута след точно изпълнен от Алон Йохансон 11-метров наказателен удар.

Дузпата бе отсъдена заради нарушение на Али Гаджибеков срещу Виктор Елм в наказателното поле.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, като през първата част по-активни бяха домакините от АЗ, докато след почивката Анжи създаде няколко много опасни ситуации пред вратата на холандците и само липсата на шанс лиши руснаците да си тръгнат с нещо повече от Ниската земя.

Очертава се изключително интересен реванш, който ще се играе в Москва, защото стадионът на Анжи в Махачкала няма нужния лиценз.