Айнтрахт помете Хамбургер и продължава напред за Купата

Тимът на Айнтрахт Франкфурт спечели един от "елитните" сблъсъци във втория кръг на Купата на Германия, стигайки до категоричен успех с 5:2 при домакинството си на Хамбургер.

Двата тима предложиха истински голов спектакъл на публиката във Франкфурт, като за радост на по-голямата част от трибуните, пет от седемте попадения в мача паднаха във вратата на гостите от Хамбург.

Още през първото полувреме паднаха общо четири попадения, като развоят на събитията бе положителен за домакините от Айнтрахт - 3:1 на почивката. Кайо откри в 13', а гръцкият голаджия Теофанис Гекас удвои осем минути по-късно. Младен Петрич върни надеждите на Хамбургет сто и дваедесет секунди по-късно, преди обаче в 45' Гекас да отбележи и второто си попадение в срещата.

През втората част футболистите на Хамбургер очаквано се хвърлиха в предни позици, опитвайки се да заличат головия си пасив, което обаче не проработи добре за тях. В 64' Младен Петрич отбеляза втори гол в сблъсъка, ала за негово нещастие - този път в собствената си врата за 4:1 в полза на домакините. Хърватинът обаче бързо се реваншира пред съотборниците, като отново две минути по-късно, той отново отбеляза в правилната врата, довеждайки нещата до 4:2.

Точка на спора обаче бе поставен три минути преди края, когато Алтънтоп от дузпа оформи и крайното 5:2 в полза на Айнтрахт Франкфурт. За Хамбургер пък участие в сблъсъка не взе холандският ветеран Рууд ван Нистелрой, който лекува контузия.