Аякс продължава приказката си в Лига Европа! Децата подчиниха Лион в Амстердам

Аякс победи с 4:1 Лион в първи мач от 1/2 финалите на Лига Европа. Приказката за холандците продължава с пълна сила. Както е известно това е най-младият отбор в евротурнирите.

Средната възраст на тима е 24 години, при това защото в центъра на терена днес за 71 минути бе Лас Шоне, което е на 30 години.

Защитата на тима е със средна възраст от 19 години. Но това не им попречи да допуснат едва един гол от резултатен отбор като Лион. За сметка на това обаче младоците в атака нанизаха цели 4. Бербард Траоре откри резултата в 25-ата минута, а само 9 минути по-късни Каспер Делберг вкара за 2:0. Амин Йонсен направи 3:0 малко след почивката. Матийо Валбуена пък върна един гол и отсрами Лион. Отново Траоре оформи крайното 4:1.

Аякс постигна страхотен резултат и с единия крак вече е на финал. Следващият мач е на 11 май във Франция.