Автогол прекрати негативна серия на Интер

Интер прекъсна серията си без победи и надигра Палермо с 1:0 при завръщането на треньора Джан Пиеро Гасперини на „Джузепе Меаца".

Единственото попадение в срещата беше дело на бранителя на гостите Сантяго Гарсия, който засече топката в собствената си мрежа, след като искаше да изчисти центриране отдясно на Андреа Ранокиа в 74-ата минута.

Така Интер спечели първата си победа в последните 5 мача, след като за последно бе триумфирал в Дербито на Италия срещу Ювентус, когато съкруши шампионите с 3:1. Оттогава се наредиха загуба от Аталанта с 3:2, равенство с Каляри 2:2, поражение от Рубин с 3:0 и нова загуба от Парма с 1:0.

„Нерадзурите" вече имат 31 точки и продължават да се намират на 3-то място в класирането в Серия А - на 4 от лидера Ювентус и на 2 от втория в таблицата Наполи. Лацио е с 29 пункта на 4-тото място, а Палермо е точно над чертата на 17-та позиция с 14 точки.

Лацио вкара два бързи гола през първото полувреме в домакинството си на Парма чрез Джузепе Биава и Мирослав Клозе, а "дуковете" намалиха след попадение на Ишак Белфодил в средата на втората част.

Интер и сицилианците не можаха да предложат голов спектакъл на феновете, както през миналия сезон. Тогава в 1-ия кръг Палермо победи с 4:3, а ответният мач завърши със зрелищно реми 4:4.

Тогава всичките 4 гола бяха дело на Диего Милито, но този път Принца провали няколко отлични възможности за попадение на „нерадзурите", най-вече през първото полувреме. Това все пак не се оказа фатално за домакините заради грешката в защита на Гарсия и нелепия му автогол четвърт час преди края.

Палермо продължава да няма победа в Милано в Серия А в цялата си история, като единствения успех е през 1980-та година за Купата на Италия. Като цяло пък сицилианците не могат да спечелят далеч от дома си чак от април 2012-та и в това се крие разковничето за слабото им състояние.

Новият наставник Джан Пиеро Гасперини още не може да постигне победа начело на „рособлу", като днес също нямаше индикации, че той ще спечели. Срещата премина и значително по-скучно от последните 6 мача между двата тима, в които головата разлика беше 18:14 в полза на „нерадзурите".