Автогол изстреля Левски на върха в Първа лига

Левски се справи късметлийски с 1:0 срещу Локомотив Горна Оряховица в мач от 8-ия кръг на Първа лига, който се игра в Пловдив и по този начин постигна шеста поредна победа в първенството.

Първата част не предложи особени футболни достойнства, но все пак "сините" ликуваха в 45-ата минута. Тогава опитният Мартин Кавдански си заби автогол. След почивката нещата на терена не се промениха, интересните моменти се брояха на пръстите на едната ръка и в крайна сметка гостите си тръгнаха доволни.

Така Левски излезе еднолично на върха с 20 точки пред Дунав със 17, докато "железничарите" остават на последната 14-та позиция с едва 2 т. Освен това 26-кратният шампион на България вече е №1 във вечната ранглиста на елита ни, след като събра рекордните 3931 т. и изпревари с 3 т. автентичния ЦСКА, който беше официално обявен във фалит на 9 септември.