Австралия изпусна да бие Дания, VAR отново в действие

Австралия и Дания извъртяха 1:1 в Самара в здрав мач от Мондиал 2018. Скандинавците почнаха надъхано срещата и поведоха след чудесна акция. Звездата на "червени динамит" Кристиан Ериксен получи хитър пас от Йоргенсен в шестата минута и с мощен удар от 13-14 метра опъна мрежата зад стража на "озитата" за 1:0.

После датчаните предпочетоха да се върнат в своето поле и да предоставят инициативата на Австралия. Това се оказа фатална грешка. Момчетата на холандския треньор Бен Ван Марвайк започнаха да организират все по-опасни атаки. На няколко пъти те си подаваха по над 10 пъти топката, а после изведнъж изостряха играта, което се оказваше трудно за отразяване за бранителите на европейския отбор.

Логичното се случи в 36-ата минута. Тогава след корнер играч на Австралия стреля с глава, а Юсуф Поулсен спря удара с ръка. Първоначално съдията от Испания показа, че не е видял дузпа и остави ситуацията без последствия. След 1 минута обаче му бе сигнализирано от стаичката за видеоповторения в Москва, че има повод да гледа положението отново. Това се случи и с помощта на системата VAR заслужено реферът посочи бялата точка. От нея капитанът Миле Йединак изравни в 38-ата минута.

През втората част Австралия бе доста по-активния тим и имаше няколко страхотни шанса да обърне резултата. Вратарят Каспер Шмайхел и късметът обаче покриха Дания и финалният сигнал дойде при 1:1.

Така Австралия взе първа точка в потока, а датчаните са с 4 пункта. Другите два тима в групата са фаворитът Франция и Перу.