Аугсбург удари Вердер и записа първа победа за сезона

Аугсбург постигна първа победа през този сезон в Бундеслигата, след като в първа среща от 7-ия кръг победи Вердер с 3:1 у дома, предаде БТА.

Така баварците вече имат 5 точки и напуснаха зоната на изпадащите, като в момента се нареждат на 15-о място. Вердер има 7 и остава на 11-о място. Начело в класирането е Байерн с 18 точки от 6 мача, а Айнтрахт следва с 16. Останалите мачове от кръга са днес и утре.

Домакините откриха резултата рано. Тобиас Вернер прати топка с глава в мрежата от 5 метра, след центриране на Паул Ферхаег. Кевин де Брюин изравни обаче за гостите от Бремен от фаул от 40 метра, след като изсипа топката над стената.

Новаците в германския елит обаче веднага вдигнаха оборотите и още до почивката вкараха втори гол. Щефан Хайн направи 2:1 в 32-ата минута след пас между бека и централния защитник на Ноулидж Мусона.

През второто полувреме отново домакините контролираха събитията на терена и стигнаха и до трето попадение, което узакони превъзходството им. Също от фаул се разписа Даниел Байер в 73-ата минута.