Атлетико със солиден аванс преди реванша

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) натрупа солидна преднина в първия мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на краля, след като надви с 3:0 като гост Л'ьоспиталет и свърши наполовина работата си в тази фаза на надпреварата.

След нулево първо полувреме старши-треньорът на „дюшекчиите“ Диего Симеоне започваше да се изнервя, когато френският национал Антоан Гризман откри резултата в 67-ата минута след самостоятелна акция. Така той напълно оправда включването си в началото на втората част за сметка на Саул Нигес, който нямаше шанс да се разпише.

Габи Фернандес от дузпа в 81-ата минута удвои аванса на Атлетико, за да се стигне до третата минута на добавеното време, когато Кристиан Родригес бе точен за крайното 0:3. Така въпреки неубедителната първа част и липсата на повече от едно попадение до 80-ата минута, Атлетико натрупа солидна преднина преди реванша.

Ако успее да оправдае очакванията и да се класира за осминафиналите, тимът на Симеоне ще се изправи срещу градския си съперник Реал Мадрид. Лидерът в Примера дивисион вчера срази с 5:0 третодивизионния Корнея и с общ резултат 9:1 стигна също до следващата фаза на турнира.

Севиля изненадващо допусна да се озове в позиция на изоставащ в резултата срещу непретенциозния Сабадел след гол от дузпа на Коянтес в 22-ата минута. Кевин Гамейро обаче изравни в 35-ата на 1:1, а Яго Аспас между 59-ата и 63-ата минута наниза хеттрик за домакините. Крайното 5:1 оформи Жерар Деулофеу в 81-ата минута.