Атлетико спря лоша серия и отново е лидер

Атлетико Мадрид отново оглави класирането в Примера за поне няколко часа, след като тази вечер "дюшекчиите" се наложиха с 3:0 над гостуващия Реал Валядолид в мач от 24-ия кръг на първенството.

Така "дюшекчиите" се реваншираха за поражението с 0:2 от Алмерия преди седмица, което и на практика ги свали от лидерската позиция в първенството. Мадридският тим вече насочва поглед и към първия двубой с Милан от 1/8-финалите на Шампионската лига в сряда.

По този начин бившият тим на Любослав Пенев прекъсна и неприятната си серия от три поредни загуби във всички турнири.

Раул Гарсия, Диего Коща и Диего Годин бяха точни за Атлетико, докато борещият се за оцеляване Валядолид не успя да се противопостави на силния си домакин. В игра за "рохабланкос" пък се завърна испанският национал Давид Вия, който успешно се възстанови от контузията си.

Така Атлетико събра актив от 50 точки и оглави класирането пред Барселона и Реал Мадрид. Каталунците обаче могат да се върнат на върха още тази вечер, ако очаквано спечелят домакинството си на Райо Вайекано. Утре вечер Реал Мадрид гостува на Хетафе на "Колизеум Алфонсо Перес".

Срещата на "Калдерон" стартира буреносно, като още до 4' домакините вече имаха преднина от два гола. В 3' Раул Гарсия се разписа след асистенция на Габи, а минутка по-късно звездата на домакините Диего Коща удвои с красиво прехвърляне на вратаря Диего Мариньо.

Крайното 3:0 бе оформено петнадесет минути преди края, когато се разписа и централният бранител Диего Годин. Уругваецът засече с глава центриране от корнер на Диего и направи успеха на "дюшекчиите" класически.