Атлетико слезе от върха в Примера

Отборът на Атлетико Мадрид сам се смъкна от лидерската позиция в Примера Дивисион, допускайки поражение с 0:2 при визитата си на Алмерия в мач от 23-ия кръг. В основен виновник за това се превърна резервният страж на "дюшекчиите" Даниел Арансубия, който стана главен виновник за двете късни попадения на домакините.

34-годишният ветеран замени в титулярния състав безспорния №1 Тибо Куртоа, който отпадна от сблъсъка заради контузия.

Срещата на "Естадио де лос Хуегос" вървеше при резултат 0:0, преди Арансубия да провали своя тим с две неадекватни намеси между 80' и 86'. Първо ветеранът допусна попадение от сериозна дистанция, а в последствие причини дузпа по изключително глупав начин, довел и до изгонването му от игра.

Така Атлетико Мадрид допусна едва втора загуба в шампионата през този сезон. За последно воденият от Диего Симеоне отбор претърпя поражение при гостуването си на Еспаньол през октомври.

По този начин бившият клуб на Любослав Пенев сдаде и лидерската позиция в първенството. Атлетико е с равен актив от точки с Реал Мадрид - по 57, но "кралския клуб" излезе с едни гърди напред заради по-добрата си голова разлика. Днес "лос меренгес" се справиха у дома със състава на Виляреал. Трети е Барселона с 54, но каталунците все още не са изиграли гостуването си на Севиля на "Рамон Санчес Писхуан". Въртележката в Примера е пълна, защото евентуален успех на шампионите в Андалусия ще ги изкачи на първото място в таблицата.

4064056

През първата част двата тима така и не успяха да си отбележат гол, а немощта на лидера пред вратата на Алмерия продължи и след почивката. Атлетико трудно достигаше до ситуации пред стража на домакините Естебан, като не вървеше играта и на голямата звезда на столичани Диего Коща.

В 77' Алмерия за малко не откри резултата, след като Видал нацели двете странични греди с един-единствен изстрел. Само три минути по-късно обаче домакините вече бяха напред в резултата. Хосе Верса стреля от сериозна дистанция, а кошмарна преценка на Даниел Арансубия доведе до първо попадение в мрежата му 1:0.

4064057

Няколко минути по-късно резервният страж на Атлетико съвсем закопа своите. Ветеранът се оплете в собствените си крака, позволявайки на Джонатан да му отнеме кълбото. Вратарят фаулира нападателя на Алмерия, което и логично доведе до червен картон и дузпа за домакините. Диего Симеоне вече бе изчерпал правото си на смени, а капитанът на Атлетико Габи застана под рамката на вратата. Авторът на първия гол Верса лесно реализира дузпата, с което и подпечата крайния успех на андалуския тим - 2:0.