Атлетико се върна на победния път в Примера

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид се изкачи поне временно на второто място в Примера Дивисион, след като днес "рохибланкос" спечелиха с 3:1 домакинството си на Малага в среща от 12-ия кръг на първенството.

Така Атлетико събра актив от 26 точки и изпревари Барселона на второто място, но каталунците все още не са изиграли домакинството си на Севиля по-късно тази вечер.

Малага пък остава с актив от 21 точки и на шеста позиция в таблицата. Гостите от Андалусия доиграха мача и с човек по-малко на терена, след като Саму бе изгонен с втори жълт картон в 73'.

Така Атлетико се върна успешно на победния път след допуснатата загуба от Реал Сосиедад преди международната пауза.

Още в 12' домакините успяха да открият резултата, след като Тиаго Мендеш отбеляза един от редките си голове, разписвайки се след асистенция на Коке.

Три минути преди почивката домакините успяха и да удвоят преднината си. Атлетико разигра бърза акция в половината на Малага, а Антоан Гризман се разписа на празна врата след прецизен пас на Арда Туран.

Малко след почивката гостите се върнаха в мача чрез попадение на ветерана Роке Санта Крус, но в 73' Малага сам усложни задачата си, след като Саму бе изгонен за второ официално предупреждение.

С човек повече на терена шампионите успяха да сложат точка на спора, а в 83' Диего Годин се разписа от непосредствена близост след асистенция на Тиаго.