Атлетико отупа Депортиво и излезе втори

Испанският шампион Атлетико (Мадрид) постигна домакинска победа с 2:0 над Депортиво ла Коруня в първи двубой от неделната програма на 13-ия кръг на Примера дивисион. Благодарение на днешния успех „дюшекчиите“ изместват Барселона поне временно от втората позиция в класирането и възстановяват изоставането си от лидера Реал Мадрид на четири точки.

Активът на Атлетико е 29 – един пункт повече от този на Барселона, като довечера от 22 часа каталунците гостуват на четвъртия в таблицата Валенсия. Депортиво пък остава 18-ти с 10 точки.

В 43-ата минута Коке центрира от пряк свободен удар до тъчлинията, а на първа греда с топката игра Марио Манджукич, като я прати в малкото наказателно поле и там Саул Нигес от близко разстояние с глава не пропусна да открие резултата.

Така за шеснайсти път от началото на сезона Атлетико реализира гол след центриране в наказателното поле, като шампионите са вкарали по този начин две трети от всичките си попадения.

В 55-ата минута ново центриране доведе до втори гол в мрежата на Депортиво – след изпълнение на корнер защитник на гостите изчисти топката, но тя попадна на границите на пеналтерията в обсега на Арда Туран. Турчинът моментално стреля и след като кълбото се отклони в крака на Фабри, залъга вратаря на Ла Коруня и посети мрежата – 2:0.

По време на мача фенове на двата отбора си спретнаха масов бой и цели 11-ма души са били приети в болница в Мадрид.