Атлетико отпадна от ШЛ, Юве и Базел са на елиминации (резултати)

снимка: twitter.com

Атлетико (Мадрид) таеше надежди до последно, но се прости с участието си в Шампионската лига. "Дюшекчиите" стигнаха до 1:1 като гост на Челси в последен мач от група "С", но се нуждаеха от победа и загуба на Рома срещу Карабах. И двете условия не се изпълниха и двукратният финалист от последните 4 издания на надпреварата продължава участието си в Лига Европа.

Гостите поведоха в 56-ата минута чрез Саул Нигес. Фернандо Торес отклони топка с глава след центриране от корнер и намери непокрития испанец, който вкара с глава за 1:0. В 75-ата минута обаче Стефан Савич си вкара автогол и узакони отпадането на мадридския гранд. Интересното е, че Челси се нуждаеше от победа, за да завърши като сигурен първенец. След ремито обаче "сините" от Лондон сдадоха върха на Рома, който победи Карабах с 1:0 у дома.

Голът на Диего Пероти донесе 11-ата точка на Рома, като толкова има и тимът на Антонио Конте. В директните двубои обаче "вълците" от Рим са с по-добра голова разлика и завършват първи. Атлети събра 7 пункта, а Карабах има едва 2 точки.

В група "D" Ювентус се класира на втора позиция, като до последно трепереше за участието си на елиминации. "Бианконерите" се наложиха с 2:0 като гости на Олимпиакос, а в същото време Барселона би у дома с 2:0 Спортинг (Лисабон). Португалците бяха основен конкурент на Юве за втората позиция в потока. Головете за тима на Масимилиано Алегри нанизаха Хуан Куадрадо в 15-ата и Федерико Бернардески в 90-ата минута.

Барса е лидер с 14 пункта, след като Пако Алкасер и автогол на бившия каталунец Жереми Матийо поведоха "блаугранас" към успеха над Спортинг. Португалците ще играят в Лига Европа със своите 7 пункта, а последният Олимпиакос има едва 1 точка.

Базел отвърза възела в група "А" и успя да се класира на 1/8-финалите след победа с 2:0 като гост на Бенфика. Мохамед Елиунуси и Димитри Оберлин зарадваха гостуващите привърженици. Базел събра 12 пункта и е втори, на три точки зад лидера Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" се измъчиха у дома срещу ЦСКА (Москва), но успяха да обърнат от 0:1 до 2:1 чрез голове на Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд. Алан Дзагоев бе повел гостите по-рано в мача. Тимът на Жозе Моуриньо събра 15 пункта, а ЦСКА остана трети с 9, макар да имаше сериозни причини да мечтае при резултат 1:0. Бенфика остана да търка дъното с нито една спечелена точка.