Атлетико не можа да повали 10 от ПСВ (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) не можа да вземе аванс преди реванша на свой терен срещу ПСВ (Айндховен) и се задоволи с равенство 0:0 на холандска земя в осминафиналния двубой от Шампионска лига.

„Дюшекчиите“ имаха повечето и по-чистите положения, но не можаха да ги материализират, а дори и численото предимство в последните минути не им помогна да открият резултата. W 68-aта минута Перейро удари с лакът при борба за висока топка Диего Годин и заслужено получи втори жълт и съответно червен картон.

ПСВ също имаше няколко нелоши атаки, но предимно чрез центрирания от фланговете, които не притесниха чак толкова гостите. Атлетико пък предимно през първата част организира своите опасни акции, но Фернандо Торес не можа да се разпише от добра позиция в наказателното поле, а шут от дистанция на Габи Фернандес бе париран.

Основният голмайстор на „дюшекчиите“ Антоан Гризман не можа да се възползва от изгодната си възможност да прекрати головата си суша този сезон – той вече няма попадение в който и да е турнир 360 минути.

ПСВ записа първата си суха мрежа срещу испански противник в Шампионска лига и реално има леко предимство преди реванша на „Висенте Калдерон“, но Атлетико остава фаворит за прогрес към четвъртфиналите.