Атлетико (Мадрид) спечели първа победа за сезона

Шампионът Атлетико (Мадрид) се измъчи срещу новака Ейбар, но го надви с 2:1 и стигна до първа победа от началото на сезона в Примера Дивисион.

Преди пък "дюшекчиите"  получиха титлата от миналия сезон на препълнения "Висенте Калдерон" и за щастие на феновете си я почетоха с победа.

Домакините започнаха добре срещата и в 12-ата минута Жоао Миранда откри, след като засече центриране от корнер на Коке. В 25-ата минута новото попълнение Марио Манджукич удвои с глава след подаване от фаул на Габи Фернандес и всичко изглеждаше отлично за Атлетико.

В 33-ата минута обаче Абрахам Минеро намали с хубав удар от 20 метра, а след почивката дебютантът в елита Ейбар дори натисна и можеше да стигне до равенство. Енеко Боведа нацели гредата след удар с глава четвърт час преди края, а Анхел Родригес шутира на сантиметри от целта от удобна позиция три минути преди края.

Атлетик Билбао също записа първи успех за сезона след 3:0 над гостуващия Леванте. Ибай Гомес асистира за първите два гола на Аритс Адурис и Андер Итураспе, а Икер Мунянин окончателно реши всичко четвърт час преди края.

Севиля надделя при гостуването си на Еспаньол с 2:1 след попадения на Карлос Бака и Висенте Ибора. Кристиан Стуани върне един гол за домакините след малко повече от час игра, но това не беше достатъчно.