Атлетико (М) с единия крак на осминафинал (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид почти сигурно се класира за осминафиналите в Шампионска лига, след като тази вечер във Виена спечели лесно гостуването си на Аустрия с 3:0.

Головете паднаха още през първата част, като Раул Гарсия отбеляза в 8', а Гоща реши всичко в срещата със самостоятелен рейд и прекрасен гол в 20'. През втората част отново бразилецът бе точен в 53' за крайния резултат.

Това беше и трета поредна победа за "дюшекчиите", които се изстреляха на върха с 9 точки, докато зад тях е отборът на Зеник с едва 4. Порто е с 3, а на последна позиция е Аустрия с 1 пункт.

В следващия кръг отборът от столицата на Испания приема същия противник на "Висенте Калдерон" и може да се превърне в един от първите отбори, които ще се класират за следващата фаза.

От самото начало Атлетико започна по-добре и вкара ранен гол. В 8' домакинската отбрана буквално заспа, което беше достатъчно за Раул Гарсия да се възползва от подаване на Фелипе Луис и да открие резултата.

Водени от идеята за изравняване Аустрия осъществи натиск, но това се оказа пагубно за отбора. В 20' Гарсия подаде на крилото в собствената половина на Коща. От своя страна нападателят организира самостоятелен рейд, навърза трима в отбраната на домакините и с точен удар вкара брилянтен гол - 2:0 за испанския гранд.

До края на полувремето гостите имаха още няколко добри шанса, но в 37' бяха спасени от напречната греда, когато центриране в наказателното поле непокрит остана Ховинер, но за късмет на Куртоа топката не попадна във вратата.

След подновяването на играта гостите продължиха уверено и в 53' резултатът стана класически. Коке намери резервата Инсуа по крилото, който центрира точно към Коща, а за бразилецът остана най-лесното - удар и 3:0.

До края на полувремето мадридчани се смилиха над своя съперник и без да се напрягат съхраниха аванса си от три гола.