Атлетико (М) не пожали Олимпиакос в Шампионска лига

Испанският шампион Атлетико (Мадрид) си осигури класиране във фазата на елиминациите в Шампионска лига, след като постигна изключително ценна и изразителна победа с 4:0 при домакинството си на гръцкия колос Олимпиакос в 5-ия кръг.

Още в деветата минута Раул Гарсия откри резултата в полза на "дюшекчиите", след като Франсиско Хуанфран се възползва от шокиращ подарък на противниковия вратар Роберто. Стражът бе феноменален при успеха с 1:0 над Ювентус, но сега с крак просто подари топката на Хуанфран, и то в наказателното поле на гостите, като при последвалото центриране Гарсия протегна крак и засече топката в мрежата за 1:0.

В 38-ата минута бе ред на Марио Манджукич "да благодари" на гостите за нелепо изпълнение в отбрана. Центриране отляво на Кристиан Ансалди не бе изчистено от Алберто Ботиа, който позволи на топката да мине под крака му, а дебнещият зад него Манджукич не се поколеба да разстреля Роберто за 2:0.

4126065В 62-ата минута Арда Туран направи хубав пробив по дясното крило и центрира по най-добрия начин за непокрития в наказателното поле Манджукич, който изпревари вратаря на гърците и с глава реализира втория си гол в мача - 3:0.

Само 180 секунди по-късно хърватският стрелец оформи хеттрика си, след като засече този път центриране от пряк свободен удар на Габи Фернандес и направи резултата още по-изразителен - 4:0.

Така в Група А лидер продължава да бъде Атлетико с актив от 12 точки, докато Олимпиакос остава на този етап с шест пункта. В другия мач Ювентус 6 точки Малмьо 3 точки. "Дюшекчиите" могат да си осигурят първото място в крайното класиране, ако не допуснат загуба при гостуването си на Ювентус в Торино. Поражението с 0:1 в Мадрид на "Старата госпожа" означава, че успех с поне два гола разлика ще изравни "бианконерите" с Атлетико и ще им даде предимство в директните двубои.

Ако пък Атлетико спечели и си осигури лидерството, Олимпиакос има идеален шанс да измести Ювентус от втората позиция при равен брой точки по между им и успех на гръцкия шампион над Малмьо - Олимпиакос има предимство в директните двубои със "Старата госпожа".

За първи път в историята си Атлетико си осигурява класиране във фазата на елиминациите във втора поредна кампания от Шампионска лига. С трите си попадения Манджукич пък допринесе за нов исторически момент в турнира, като едва за втори път трима футболисти реализират хеттрик в един и същи кръг - вчера това направиха Серхио Агуеро и Лионел Меси, а през сезон 2005/06 в един и същи кръг с хеттрикове се отличават Андрий Шевченко, Адриано и Кобиашвили.