Атлетико и Ривър Плейт оставиха всичко за реванша (ВИДЕО)

Колумбийският Атлетико Насионал и Ривър Плейт (Аржентина) завършиха 1:1 в първата финална среща в турнира Копа Судамерикана на стадион Атанасио Хирардот в Меделин. Ответната среща е на 10-и ноември на стадион Антонио Веспучо Либерти в Буенос Айрес.

Домакините от Атлетико Насионал доминираха сериозно през първото полувреме и заслужено се оттеглиха на почивката с аванс от един гол, реализиран от Орландо Берио в 34-ата минута. Но гостите от Буенос Айрес изравниха в 66-ата минута чрез Леонардо Пискуличи, като така те взеха предимство от един гол на чужд терен преди реванша другата седмица в Буенос Айрес.

Колумбийският шампион и първенец на страната си 14 пъти взе скалпа на Сао Пауло на полуфинала, докато Ривър отстрани големия си съперник Бока Хуниорс.

Мачът започна с надмощие на домакините, които пренесоха събитията дълбоко в половината на Ривър и халфът Едвин Кардона проби почти до аутлинията и върна топката назад към Берио, който се разписва за първи път от месец август насам. Вратарят на аржентинците Марсело Бароверо определено носи вина за гола, който му беше вкаран от малък ъгъл.