Атлетик обърна Леванте в края

снимка: elmundodeportivo.es

Отборът на Атлетик Билбао се върна на победния път в Примера, след като днес баските обърнаха гостуващия Леванте за крайното 2:1 в мач от 13-ия кръг на първенството.

Атлетик записа равенство и загуба в последните си два мача, но днес воденият от Ернесто Валверде състав записа седма победа от началото на сезона, изравнявайки се с четвъртия в таблицата Виляреал. "Жълтата подводница" също разполага с актив от 23 точки, но и мач по-малко.

Леванте от своя страна записа трети пореден мач без успех, като валенсианци остават на 9-а позиця с актив от 17 пункта.

Сблъсъкът на "Сан Мамес Бария" стартира лошо за домакините, които се оказаха догонващи след 34 минути игра. Давид Барал изведе Леванте напред, но баските осъществиха пълен обрат в заключителния етап на срещата.

Микел Рико вкара за 1:1 в 72', а в 84' Ариц Адурис взриви трибуните с попадение за крайното 2:1.

Героят на Атлетик обаче така и не успя да доиграе срещата, след като бе изгонен в добавеното време.