Ашли Коул: Доказахме, че заслужаваме място на финала

Защитникът на Челси Ашли Коул бе доволен от желанието, духа и борбеността, която съотборниците му показаха, за да си осигурят място на финала в Шампионската лига.

Каталунците поведоха с 2:0, а Челси остана с човек по-малко след червен картон на Джон Тери, но Рамиреш и Фернандо Торес в края на двете полувремена направиха резултата 2:2 и класираха лондончани напред.

„В последните три или четири месеца имахме много трудности, никой не смяташе, че имаме шанс за нещо, загубихме няколко мача в Премиършип.

Но ние се събрахме и си казахме, че трябва да вярваме, че сме достатъчно добри, за да сме тук и смятам, че днес го доказахме.

Имахме късмет в някои моменти от срещата, но това желание, дух и борбеност, които видяхте тази вечер, не могат да бъдат победени", заяви Коул пред Sky Sports.

Освен капитана си, Челси загуби и Гари Кейхил, и то едва в 12-та минута. Така повече от час като централни защитници играха Бранислав Иванович и Жозе Босингва.

„Беше неприятно да загубиш централните си защитници по такъв начин и то срещу толкова добър съпреник. Знаехме, че ще ни бъде тежко, но Бранислав Иванович и Босингва се справиха брилянтно. В края всички вярвахме, че ще успеем и се получи", добави бранителят.

Барселона владееше топката в 70% от времето през всичките 90 минути, но здравата защита на „сините" успя да пречупи техните атаки.

„Беше много тежка задача. Пет или шест футболисти нахлуваха от моята половина, но ние се защитавахме като отбор, имахме и късмет, с Петър Чех направи някои отлични спасявания", завърши Коул.

Един от героите за Челси - стражът Петър Чех е на мнение, че въпреки тоталната доминация на Барселона и пропуснатата дузпа от Лионел Меси, „сините" са заслужили своето място на финала.

„Вкарахме гол на чужд терен и смятам, че това бе ключът към успеха, даже вкарахме два пъти. Борихме се през всичките 90 минути на първия мач. Тук останахме с човек по-малко, но направихме каквото е необходимо и смятам, че това, което постигнахме е фантастично.

Заслужихме го, защото всеки даде 150 процента от себе си за отбора и ако трябва да бъдем честни - опитахме се да оцелеем и се справихме много добре", категоричен бе Чех.

На финала Челси няма да може да разчита на Джон Тери, Рамиреш и Раул Мейрелеш и Бранислав Иванович, които вчера получиха жълти картони и сръбският бранител съжали за това.

Той обаче потвърди думите на своя съотборник Петър Чех: „Беше тежък мач, мисля че дадохме най-доброто от себе си и заслужихме да играем на финал."