Аржентина триумфира за сефте в турнира по хокей на трева

снимка: Getty Images

Аржентина победи Белгия с 4:2 (3:1) и спечели за първи път олимпийската титла по хокей на трева за мъже.

Южноамериканците, бронзови медалисти от последното световно първенство, триумфираха в двубоя между дебютантите на финал на Олимпиада.

Белгийците поведоха с ранен гол на Тангай Козинс, но с две късни попадения в края на първата четвърт на Педро Ибара и Игнасио Ортис "синьо-белите" стигнаха до обрат.

Гонсало Пеят направи 3:1 в 21:01 минута.

Европейците опитаха да заличат пасива си след почивката и Готие Бокар вкара за 2:3 само 8 секунди преди края на третата четвърт.

В нервната последна част Агустин Масили реши всичко с точен изстрел 16 секунди преди сирената.

За Аржентина това беше първо отличие от Олимпиада. Белгия има бронзов медал от Игрите на домашна сцена в Антверп 1920, но тогава в надпреварата участват само четири състава.

Германия победи Холандия с 4:3 след изпълнение на дузпи и спечели бронзовите медали.

В повторение на финала от Игрите в Лондон 2012 Бундестимът отново надделя над европейския първенец.

Редовното време завърши 1:1, като Йорит Кроон изведе световните вицешампиони от Холандия напред в 34.50 минута, но Мартин Ханер изравни в 41:04 минута.

При дузпите германците реализираха всичките си четири опита, а Били Бакер и Сандер де Вайн направиха пропуски, което се оказа решаващо.

Германия взе реванш от Холандия за загубения финал на Евро 2016 в Англия, но не успяха да защитят олимпийските си титли от Пекин 2008 и Лондон 2012.

Холандците пък останаха без отличие, след като на последните големи първенства неизменно бяха в тройката.