Аржентина се измъкна с голове на Агуеро и Меси в Колумбия (видео)

Отборът на Аржентина постигна втора победа в квалификационната си група за Мондиал 2014. „Гаучосите" надделяха трудно с 2:1 като гости на Колумбия в Баранкия.

Попаденията за аржентинците бяха дело на звездите Лео Меси и Серхио Агуеро, като нападателят на Манчестър Сити донесе победата с гола си шест минути преди края на мача.

Това е едва втора победа за аржентинците от четири мача, което ги нарежда второ място в група КОНMЕБОЛ, като лидера Уругвай има същия точков актив, но е с мач по-малко.  Треньорът на аржентинците Алехандро Сабея бе оставил Лео Меси да оперира в халфовата линия. За Колумбия пък отсъстваше голмайстора Фалкао.

Двата тима се вкопчиха в здрава битка Игуаин (7) и Родригес (9) имаха шансове да открият резултата. В края на полувремето Колумбия излезе напред в резултата след автогол на Хавиер Масчерано. Дориан Пабон стреля от пряк свободен удар и топката се отклони в полузащитника на Барселона.

Аржентина владееше топката повече през втората част, но трудно стигаше до голови положения. Меси пробва удар в ръцете на вратаря в началото на втората част. Все пак в 61-та минута вратаря Оспина сбърка и Меси изравни резултата. Хуан Сунига пък можеше да възстанови преднина на домакините, но пропусна да уцели вратата.

Така се стигна до 84-та минута, когато Игуаин стреля към вратата и Оспина изби в краката на Агуеро, който донесе победата на Аржентина.