Аржентина на финал след рецитал срещу Модрич и компания

Аржентина на Меси надви Хърватия с 3:0 на стадион "Лусаил" в първия полуфинал на Мондиал 2022 и се класира за финала на надпреварата, където ще очаква победителя от мача между Франция и Мароко.

"Гаучосите" трябва да са благодарни доста на късмета, защото първо получиха леко спорна дузпа и откриха откриха резултата чрез Лионел Меси в 34-а минута, а 5 пет минути преди края на първата част точен беше и Хулиан Алварес, който стигна до попадението след дива серия от рикошети, спънали с еиграчи на балканците и накрая съумя да отбележи. Точка на спора сложи Алварес с втория си гол в мача в 69 минута след пробив на Меси по десния фланг.

Другият полуфинал на Мондиал 2022 ще се играе утре от 21:00 часа, а финалният сблъсък е насрочен за 18-ти декември.