Арсенал удари безпомощен Милан в Лига Европа и е на крачка от 1/4-финал (РЕЗУЛТАТИ)

снимка: twitter.com

Арсенал надви Милан с 2:0 като гост на „Сан Сиро“ в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа и си осигури повече от комфортен аванс преди реванша на „Емирейтс“. „Артилеристите“ на Арсен Венгер вкараха и двата гола още преди почивката, а те бяха дело на Хенрих Мхитарян и Арън Рамзи. До края Милан не предложи нищо в предни позиции и така загуби за пръв път през 2018 година. „Росонерите“ на Дженаро Гатузо направиха задачата за класиране на 1/4-финал прекалено сложна и ще трябва да правят обрат на Острова.

Първото полувреме на срещата не предложи много положения в началото, като единственото сериозно такова доведе до гол в полза на Арсенал. В 15-ата минута Хенрих Мхитарян овладя топката в пеналта, размина бранител на Милан и стреля. Топката се отби в краката на Леонардо Бонучи и чрез рикошет порази вратата на Джанлуиджи Донарума.

До последните минути на частта играта бе спокойна, но след 35-ата пред двете врати заваляха ситуации. Първо Калъм Чембърс пробва рефлекса на Донарума от далечно разстояние, а вратарят отрази удара. Последва изстрел на Дани Уелбек, който остана сам срещу стража на домакините, но той отново спаси.

От другата страна Бонучи имаше шанс да вкара с глава след центриране от корнер, но не уцели топката. Милан не регистрира нито един точен удар към вратата на Оспина през първата част.

Съдията даде 4 минути добавено време, а в 46-ата Мхитарян пак финтира бранителите на Милан, но този път изстрелът му намери напречната греда.

Арсенал обаче намери сили да пробие домакините за втори път, и то в много важен момент. В 4-ата минута от продължението Месут Йозил изненада бранителите на „росонерите“ с гениален пас за Рамзи, който премина покрай Донарума и отбеляза за 2:0 в празната врата.

В 47-ата Уелбек можеше да убие интригата, но Донарума спаси, след като английският нападател остана сам срещу него. Най-опасната ситуация за Милан бе в 52-ата минута, когато Бонавентура бе намерен в непосредствена близост до вратата, но ударът му премина над напречната греда.

В 80-ата Бонавентура отново имаше шанс да върне почетно попадение за „росонерите“, но ударът му бе блокиран. Това бе и всичко, което Милан успя да предложи, и тимът на Гатузо ще търси обрата в реванша в Лондон.

Ето останалите резултати от 1/8-финалите на Лига Европа (20:00 ч.):

Атлетико (Мадрид) - Локомотив (Москва) 3:0

Борусия (Дортмунд) - Залцбург 1:2

ЦСКА (Москва) - Лион 0:1