Арсенал триумфира в Asia Trophy

снимка: arsenal.com

Подготовката на Арсенал продължава, а благодарение на добрата си игра възпитаниците на Арсен Венгер завоюваха и първи трофей.

"Топчиите" победиха опонента си от Висшата лига Евертън на финала с 3:1, като точни за победителите бяха Тио Уолкът, Санти Касорла и Месут Йозил, а Рос Баркли вкара почетното попадение за "карамелите".

4145230

Уолкът откри резултата в 22-рата минута след добра солова акция, премина покрай Шеймъс Колмън, а след това нямаше проблем да открие за 1:0. 13 минути след подновяването на играта Касорла се разписа след добър далечен изстрел, а Йозил гарантира успеха за "артилеристите" четири минути преди края на срещата. Малко преди полсения съдийски сигнал след добра акция в синьо Баркли реализира почетното попълнение за тима си.

Успешен дебют с екипа на лондончани направи лятната покупка Петър Чех, който изигра стабилен мач и направи няколко ключови спасявания.