Арсенал смаза Евертън и отива на "Уембли"

Десеткратният носител на трофея Арсенал се класира успешно за 1/2-финалите на ФА Къп, печелейки с 4:1 срещу гостуващия Евертън на своя "Емиратс".

Месут Йозил, Микел Артета от дузпа и Оливие Жиру на два пъти бяха точни за "артилеристите", докато Ромелу Лукаку отбеляза единствения гол в полза на Евертън.

Така воденият от Арсен Венгер се доближи на само крачка от големия финал на "Уембли". В предишния кръг лондончани се справиха с другия мърсисайдски гранд - Евертън.

Яя Саного оглави атаката на Арсенал, докато Оливие Жиру се включи от пейката след почивката. Санти Касорла, Месут Йозил и Окслейд-Чембърлейн атакуваха от втора позиция, а Микел Артета и Матийо Фламини започнаха в средната линия.

Ромелу Лукаку бе изнесен по-напред в схемата на Роберто Мартинес, докато Кевин Миралас, Рос Баркли и Стивън Пиенаар помагаха в атака на белгийския таран.

Двубоят на "Емиратс" стартира чудесно за домакините, които излязоха напред в резултата след по-малко от десет минути игра. Още в 7' Арсенал осъществи образцова контраатака в половината на Евертън, а Месут Йозил оползотвори асистенция на Касорла - 1:0.

4071248

Между 9' и 11' двата тима си размениха по един шанс. Първо Джоел спаси изстрел на Яя Саного, а малко след това Бакари Саня не позволи на Пиенаар да стреля.

В 24' и късметът помогна на "карамелите". Джоел не прецени добре удар на Саня, а след намесата му топката срещна и една от гредите.

4071247

Осем минути по-късно трибуните заглъхнаха, защото Евертън възстанови равенството. Страхотна игра на Рос Баркли завърши с подаване към Миралас, който не успя да установи контрол над топката. На точното място обаче бе Ромелу Лукаку, който я заби в мрежата за 1:1.

През втората част се стигна и до развръзката, а Арсенал си гарантира място в 1/2-финалната фаза на турнира.

4071249

В 68' Гарет Бари фаулира Окслейд-Чембърлейн в наказателното поле на своя тим, което и доведе до дузпа в полза на Арсенал. Зад топката застана Артета, който матира Джоел и вкара за 2:1.

Всичко на "Емиратс" приключи между 83' и 85', когато влезлият като смяна Оливие Жиру наниза две бързи попадения във вратата на Евертън. Първо френският таран реализира след асистенция на Саня, а малко след това отново той оформи крайното 4:1 след асистенция на Месут Йозил.