Арсенал си го изкара на кръвния враг Тотнъм

Арсенал навди кръвния си враг Тотнъм на "Емиратс" в голямото лондонско дерби на 12-ия кръг във Висшата лига. "Топчиите" демонстрираха тотално надмощие над своя съперник почти през целия двубой и заслужено си спечелиха трите точки. Точни за домакините бяха Шкодран Мустафи и Алексис Санчес.

Тимът на Арсен Венгер постави началото на силното си представяне от първите минути на двубоя на "Емиратс". "Артилеристите" направи няколко обещаващи атаки, които сериозно притесниха "шпорите", но до гол така и не се стигна.

Гостите се посъвзеха от натиска и Хари Кейн успя да върне интригата в мача. Звездата на Тотнъм се освободи от наобиколилите го защитници и отправи удар от близък ъгъл, но Петър Чех се хвърли и не позволи топката да влети в мрежата му.

Малко след това и Деле Али остана очи в очи със стража, но разочароващо стреля право в средата на вратата и ударът му не представляваше никаква трудност за Чех.

В 35-ата минута тимът на Почетино достигна до най-чистото голово положение. Ериксен разтресе лявата греда, след като отправи мощен удар от границата на наказателното поле. В тази ситуацията късметът определено бе на страната на Арсенал.

Две минути по-късно, Шкодран Мустафи откри резултата на "Емиратс". Месут Йозил центрира по перфектен начин от свободен удар в наказателното поле, където неговият съотборник засече с глава топката и я насочи към горния ляв ъгъл, а коженото кълбо се отби във вътрешната част на гредата и влетя в мрежата. Радостта в червено бе огромна!

Малко преди да изтече редовното време на първите 45 минути, след чудесно извеждащо подаване на Александър Лаказет, Алексис Санчес не се поколеба и отправи директен удар, с който удвои резултата и шокът за "шпорите" бе пълен.

След подновяването на играта, Хари Кейн получи невероятен шанс да върне своя тим в мача и Тотнъм да има шанс да се бори поне за точка. Нападателят се оказа на чудесна стрелкова позиция в наказателното поле на Арсенал и успя да шутира необезпокояван, но защитник на "топчиите" се хвърли пожертвувателно на шпагат и изби топката.

В 71-ата минута Алексис Санчес бе на косъм от отбелязване на своя гол №2 в мача, след като получи подаване в наказателното поле и се възползва по най-добрия начин, но Лорис бе на мястото си и спаси.

Така Тотнъм не успя да задмине Манчестър Юнайтед във временното класиране във Висшата лига и продължава да е на 3-ото място с актив от 23 точки, колкото има и тимът на Жозе Моуриньо, пише Топспорт. На "червените дяволи" пък предстои мач срещу Нюкасъл тази вечер от 19:30 часа, след което могат да се доближат до лидера Сити. Арсенал пък вече е на 5-ата позиция, изравнявайки се с Челси с 22 пункта. "Сините" гостуват на Уест Бромич.