Арсенал се закачи за Тотнъм след лудо лондонско дерби (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Арсенал надви Кристъл Палас с 3:2 като гост на "Селхърст Парк" в двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига и по този начин се изравни по точки с 5-ия Тотнъм. "Артилеристите" трябваше да треперят в края на мача, но устискаха трите точки. Те поведоха чрез Шкодран Мустафи, но Палас изравни в началото на втората част. Два гола на Алексис Санчес дадоха солиден аванс на гостите. "Орлите" успяха да върнат едно попадение чрез Джеймс Томкинс, което в крайна сметка се оказа почетно.

В 25-ата минута Мустафи се възползва от грешка на отбраната на домакините. Александре Лаказет стреля от малък ъгъл и Хулиан Сперони спаси, но при добавката немският бранител бе точен за 1:0.

"Орлите" започнаха второто полувреме устремени към гола и той дойде в 49-ата минута. Уилфред Заха проби отляво и центрира по земя, а в наказателното поле сам се озова Андрос Таунзенд. Английското крило нанесе хладнокръвен изстрел и изравни с първия си гол за сезона в първенството. Това даде устрем на играчите на Рой Ходжсън и пред тях се откриха нови възможности, пропуснати от Заха и Лофтъс-Чийк.

Класата на гостите си каза думата и те удариха съперника в най-ключовия момент от мача. Когато психологическото предимство беше у Палас, Алексис Санчес даде нова преднина на Арсенал след пас на Лаказет в наказателното поле. Четири минути по-късно чилиецът повтори упражнението. В 66-ата Уилшър пусна гениален пас към съотборника си, който прехвърли отбраната на Палас. Санчес бе очи в очи със Сперони и не сгреши за 3:1.

В 89-ата Джеймс Томкинс върна надеждите на Палас. Той отбеляза с глава след центриране от корнер на Таунзенд, но попадението само облекчи раната на "орлите".

Арсенал е 6-и с 37 пункта, докато Кристъл Палас има 18 точки в актива си и това му отрежда 16-ата позиция.