Арсенал се сбогува с ШЛ след резил срещу Палас (ВИДЕО)

Кристъл Палас не признава авторитети. Скромният лондонски клуб взе скалпа на пореден гранд и почти си осигури оставане във Висшата лига. Жертва на Палас и Сам Алардайс стана Арсенал, който получи звучен шамр, падайки с 0:3 при гостуването си от 32-ия кръг.

Таунсенд (17) се възползва от грешка в отбраната на „топчиите” и след асистенция на Уилфред Заха даде преднина на Палас. От своя страна гостите с нищо не застрашиха вратата на „орлите” през първата част.

След почивката Йоан Кабай (63) удвои аванса на Кристъл Палас с прехвърлящ, а подаването отново бе на Заха. Пет минути след това резервният вратар на Арсенал Емилиано Мартинес сгреши фатално, фаулирайки Таунсенд за дузпа, който можеше да бъде спрян в същото време от Ектор Белерин. Сърбинът Лука Миливоевич (68-дузпа) бе точен от бялата точка и сложи край на спора.

Победата за домакините можеше да бъде още по-убедителна, но в 85-ата минута Кристиан Бентеке пропусна от изгодна позиция отново да накаже неопитния аржентински страж на „топчиите”.

„Артилеристите” разочароваха феновете си за кой ли път този сезон и инкасираха седма загуба в последните си 12 мача във всички турнири. Футболистите на Арсен Венгер регистрираха четвърто поредно поражение като гости във Висшата лига и остават шести с 54 точки. „Орлите” пък спечелиха важни три точки в битката за оцеляване и вече имат 34 в актива си, оставайки на 16-ата позиция, но 6 точки от опасната зона на изпадащите.