Арсенал продължава с победите, Кейн спаси Тотнъм (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал продължава с доброто си представяне в английската Висша лига след Нова година, като днес играчите на Арсен Венгер победиха Нюкасъл като гост с 2:1. Попаденията в срещата бяха дело на Оливие Жиру, който се разписа на два пъти, а попадението за "свраките" бе дело на Муса Сисоко.

С петата си поредна победа в Премиършип "артилеристите" запазиха третата си позиция и събраха актив от 60 точки, една по-малко от втория Манчестър Сити, който по-рано победи с 3:0 Уест Бромич Албиън.

За "свраките" това бе трета поредна загуба и те остават 11-ти с 35 пункта.

Джон Карвър започна двубоя с Крул, Колбек, Уилямсън, Янмаат, Тейлър, Сисоко, Анита, Гуфран, Кабея, Амеоби и Перес.

Арсен Венгер изведе на терена Оспина, Монреал, Косчелни,Габрие, Чеймбърс, Коклен, Рамзи, Касорла, Уелек, Санчес и Жиру.

Срещата започна по-добре за Нюкасъл като Само Амеоби имаше две не лоши ситуации пред себе си, но въпреки това "артилеристите" откриха резултата в 24-тата минута. Санти Касорла центрира добре към Дани Уелбек, който отклони към свободния Жиру, който не сбърка, прокарвайки топката покрай Тим Крул.

Само четири минути по-късно французинът удвои преднината на тима си - Касорла центрира от пряк свободен удар и Жиру се оказа най-съобразителен в наказателното поле, като за втори път разочарова стража на домакините - 2:0. До края на полувремето домакините опитаха да върнат едно попадение, но без успех.

Още в началото на втората част обаче "свраките" се върнаха в мача. В 48-та минута Муса Сисоко върна едно попадение, след като Реми Кабея проби добре от дясно и подаде към свободни Сисоко, който с хубав изстрел остави Давид Оспина безпомощен за 2:1.

Последваха добри атаки както от "артилеристите", така и от тима на домакините, но въпреки това играчите на Джон Карвър не успяха да намерят път към изравнително попадение и Арсенал си тръгна от "Сейнт Джемсис Парк" с пълния актив от точки.

В останалите срещи от 17:00 часа на Острова:

Тотнъм - Лестър

Нападателят на Тотнъм Хари Кейн за пореден път спаси отбора си, като в днешния двубой той реализира своя първи хеттрик през тази година и помогна до голяма степен за успеха с 4:3 срещу непретенциозния тим на Лестър. Въпреки загубата от Манчестър Юнайтед с 3:0 миналата седмица, "шпорите" остават в борбата за зона "Шампионска лига", като събраха актив от 53 точки и остават на седмата позиция. За Лестър това бе 18-та загуба, като те заемат последната позиция и почти сигурно ще се разделят с елитния футбол на Англия през този сезон.

Тотнъм поведе с 2:0 с помощта на Хари Кейн, но Лестър изравни за 2:2. Кейн даде нова преднина за 3:2, а в края на срещата Джейсън Шлъп си отбеляза автогол, но все пак съотборниците му намериха начин да върнат едно попадение в добавеното време чрез Дейвид Нъгент, но това бе последното, което "лисиците" успяха да направят в срещата.

За Кейн тези попадения бяха под № 17, 18 и 19 във Висшата лига, като той вече оглавява класацията за голмайсторите на Острова.

Стоук Сити - Кристъл Палас

Маме Диуф даде преднина на Стоук Сити в началото на мача, но с голове на Глен Мъри и Уилфред Заха преди почивката Кристъл Палас успя да спечели трите точки в двубоя, като по този начин се доближиха само на точка от това да се спасят от отпадане от Висшата лига. Стоук пък ще остане на осмата позиция с 43 точки.

Саутхямптън - Бърнли

Саутхямптън постигна победа с 2:0 над гостуващия Бърнли, след като Шейн Лонг откри резултата, а след почивката Джейсън Шакел си отбеляза автогол. Със спечелените три точки Саутхямптън продължава битката си за Топ 4, като вече отбора има актив от 53 точки и заема шестата позиция. Бърнли остава в зоната на изпадащите, като е на точка от "спасителния бряг.

Астън Вила - Суонси

Отборът на Тим Шърууд игра доста по-добре от своя противник, но въпреки това загуби с гол в 87-та минута дело на Бафетимби Гомис, който се разписа след добра атака на "лебедите".

Загубата остава Вила в близост до зоната на изпадащите, като с актив от 28 точки за сега те заемат 16-тата позиция. Суонси пък събра актив от 43 пункта и изпревари Стоук Сити, заемайки осмото място.