Арсенал продължава да изостава от челото

Арсенал допусна нов изключително разочароващ резултат от началото на сезона в английската Висша лига, след като днес "топчиите" записаха пето равенство от едва осем изиграни мача през кампанията.

Този път лондончани сензационно не успяха да спечелят домакинството си на Хъл Сити на своя "Емиратс", спасявайки се от загуба в самия край на срещата за крайното 2:2.

Така Арсенал записа и трети пореден мач без успех във Висшата лига, което оставя "артилеристите" на цели 11 точки зад едноличния лидер Челси.

Хъл Сити от своя страна записа четвърто реми от началото на сезона и остава в средата на таблицата на Висшата лига.

С основен принос за това Арсенал да не загуби мача е чилийският национал Алексис Санчес, който през първото полувреме отбеляза във вратата на "тигрите", а в самия край записа блестяща асистенция за изравнителния гол на Дани Уелбек.

Точни за Хъл бяха Мохамед Диаме и Абел Ернандес, като техните попадения за малко не доведоха до изненадваща победа на "тигрите".

Двубоят на "Емиратс" не започна никак зле за домакините, които откриха още в 13' след чудесен гол на Алексис Санчес. Чилиецът финтира бранител на Хъл и навлезе в пеналтерията, като от малък ъгъл прониза Харпър за 1:0.

Радостта на Арсенал обаче не трая дълго, защото още в 17' "тигрите" съумяха да възстановят равенството. Мохамед Диаме се справи със съпротивата на Матийо Фламини и вкара за 1:1, а домакините претендираха за нарушение срещу френския халф.

След почивката на "Емиратс" стана още по-драматично, като Хъл излезе напред скоро след подновяването на играта. Още в началните секунди на втората част Хъдълстоун центрира за Абел Ернандес, който с глава прониза Шчесни за 1:2.

До края на срещата Арсенал хвърли всички в преследване на изравнително попадение, но защитата на Хъл така и не допускаше пропуски. Това се промени в последните минути на мача, когато блестяща индивидуална акция на Алексис Санчес спаси "топчиите" от загуба. Чилиецът навърза няколко играчи на Хъл и комбинира с Дани Уелбек, който от чиста позиция чукна топката край Харпър за крайното 2:2.