Арсенал отново не опази аванса си и бе сразен от Суонси

Суонси нанесе нов неприятен удар по самочувствието на Арсенал и осъществи обрат от 0:1 до 2:1 на своя стадион „Либърти“, за да постигне важна победа в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

„Артилеристите“ за втори път тази седмица не можаха да спечелят мач, след като имат аванс в резултата – по-рано в Шампионска лига те шокираха феновете си в Лондон, пропилявайки преднина от три чисти гола срещу Андерлехт, за да се задоволят само с реми 3:3.

В 63-ата минута на гостуването в Уелс въздесъщият Алексис Санчес откри резултата в полза на „артилеристите“ с осмия си гол в английската Висша лига от началото на сезона (общо 12-ти за Арсенал – три в Шампионска лига и един за Купата на лигата).

Само в рамките на 180 секунди обаче домакините осъществиха пълен обрат, като този път главният герой не бе намиращия се в отлична форма Вилфред Бони. Гилфи Сигурдсон в 75-ата минута изравни на 1:1 чрез специалитета си – изпълнение на пряк свободен удар малко пред границата на наказателното поле.

Друго статично положение също матира защитата на Арсенал – в 78-ата минута Монтеро центрира от корнер и Батефимби Гомис, който само секунди по-рано бе заменил Бони, се извиси с глава в пеналтерията, за да засече топката в мрежата за 2:1.

Така Арсенал остана само с четири победи на сметката си от началото на сезона, като всички те са постигнати срещу тимове от долната седмѝца на таблицата в момента. Също така „артилеристите“ остават със 17 точки в актива си и вече се смъкват на 6-то място – миналият сезон Арсен Венгер постави антирекорд по спечелени точки в рамките на първите 11 кръга – само 16.

Суонси събра 18 точки и изпревари Арсенал в класирането, като дели 4-тото място с Уест Хям, но има по-слаба голова разлика от „чуковете“, които вчера завършиха наравно 0:0 като домакини на Астън Вила.