Арсенал напердаши Ливърпул насред Лондон (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал постигна много важна победа над Ливърпул с 4:1 на своя стадион "Емиратс" в мач от 31-я кръг на английската Висша лига. Точни за домакините бяха Ектор Белерин, Месут Йозил, Алексис Санчес и Оливие Жиру, а Джордън Хендерсън вкара почетното попадение за тима си от дузпа. Това бе трета поредна домакинска победа за "топчиите" над този съперник.

Ливърпул пък постигна страхотна серия от 13 мача без загуба на Острова, но сега вече имат две поредни поражения, след като

С постигната победа "артилеристите" събраха актив от 63 точки и вече са на второто място, преди Манчестър Сити да изиграе своя мач от този кръг.

Гостите пък остават на петата позиция, но могат да бъдат изместени от Саутхямптън или Тотнъм при успех на единия от двата отбора.

В днешната среща Арсен Венгер изведе възпитаниците си в схема 4-2-3-1, като в атака bе голмайсторът Оливие Жиру, подкрепян от Месут Йозил, Алексис Санчес и Сантяго Касорла. Аарън Рамзи и Франсис Коклен действаха като дефанзивни полузащитници, а Ектор Белерин, Пер Мертезакер, Лоран Косчелни и Начо Монреал бяха четиримата в отбрана. Давид Оспина започна на вратата за Арсенал.

Брендън Роджърс залага на познатата си 3-4-3 с Рахийм Стърлинг, на върха на атаката, Филипе Коутиньо и Лазар Маркович му помагаха по двата фланга. Алберто Морено и Джордън Хендерсън бяха съответно от ляво и дясно, а Джо Алън и Лукас Лейва започнаха в средата на терена. В отбрана действаха Емре Джан, Коло Туре и Мамаду Сако, а Симон Миньоле бе поставен под рамката на вратата.

Мачът започна добре за Арсенал и още в първите секунди те организираха не лоша атака, която завърши с неточен удар на Алексис Санчес. Натискът на "артилеристите" продължи и още в третата минута Сантяго Касорла отправи първия точен удар, но Симон Миньоле бе заел добра позиция и улови кълбото. В петата минута Коло Туре изгуби топката в близост до наказателното поле, Аарън Рамзи отне и отправи удар, който отново бе спасен от стража на гостите, а след това Туре се върна и изчисти в корнер, след който не последва нищо интересно.

4137507

Постепенно играта се изравни до 10-тата минута, като играчите на Брендън Роджърс дори стигнаха до добро положение, но Начо Монреал прекрати атаката избивайки в корнер, след който не последва нищо интересно. В 12-тата минута Филипе Коутиньо изведе очи в очи Рахийм Стърлинг очи в очи с Давид Оспина, но страничният рефер маркира засада, а на повторението се видя, че така няма.

Последва силен натиск на гостите, като Лазар Маркович бе изведен сам срещу Оспина в 19-тата минута, но вместо да стреля, младокът реши да комбинира със Стърлинг, но пасът бе твърде силен и английският национал не успа да достигне до кълбото.

В 25-тата минута дойде втората по-добра атака за мъсисайдци, след като Маркович и Стърлинг комбинираха отново и младият англичанин се оказа на стрелкова позиция, но топката мина в страни от вратата.

Последваха 10 минути спокоен футбол на "Емиратс" като двата отбора повече внимаваха да не направят грешка, от колкото да опитат да открият резултата.

4137506

В 36-тата минута домакините поведоха, след като Ектор Белерин проби брилянтно в наказателното поле на Ливърпул и с хубав удар с вътрешен фалц откри резултата.

Само четири минути по-късно срещата бе почти предрешена, след като Месут Йозил се разписа след брилянтно изпълнение на пряксвободен удар. Симон Миньоле имаше голяма вина за гола, след като шутът на германеца попадна в неговия ъгъл.

В последната минута на първата част Алексис Санчес сложи край на интригата в мача с трети гол в мрежата на Миньоле. Белерин подаде добре към Рамз, който с едно докозване намери чилийският национал. Той от своя страна се измъкна прекрасно от Туре и реализира 14-тото си попадение за тима от началото на сезона.

Второто полувреме започна със смяна в редиците на госите, като на терена се появи Даниел Стъридж, който замени Лазар Маркович. Пет минути след подновяването на играта и Арсен Венгер трябваше да направи смяна, но тя бе принудителна. Лоран Косчелни напусна, а на негово място се появи Габриел.

След 50-тата минута двата отбора изпуснаха по едно добро положение. Първо Стърлинг подаде добре към Стъридж, който бе в малкото наказателно поле на домакините, но Оспина пресече паса и веднага хвърли кълбото напред. То попадна в Санчес, който опита комбинация с Жиру, но френският нападател не успя да засече топката. Само минута по-късно Миньоле предотврати сигурен четвърти гол във врата си, след като отрази удар с глава на Жиру.

4137508

Само две минути по-късно и Оспина трябваше да демонстрира рефлекса си след хубав изстрел на Емре Джан, последва и корнер но нищо по-интересно след това.

Арсен Венгер постепенно започна да мисли за опазване на резултата и 30 минути преди края на мача Матийо Фламини се появи на терена, заменяйки Рамзи. След смяната последва затишие в играта и на двата отбора, като гостите постоянно опитваха да намерят пролука в защитата на Арсенал, но без успех.

В 76-тата минута Арсенал остана с човек по-малко. Белерин спъна Стърлинг в наказателното поле и получи втори жълт картон, а Ливърпул имаше правото да изпълни дузпа, която капитанът Джордън Хендерсън превърна в гол - 3:1.

След като намалиха резултата, играчите на Брендън Роджърс опитаха да вкарат и второ попадение, с което да върнат интригата, но не успяваха да организират достатъчно добра атака, тъй като пасовете им се оказваха неточни. В 84-тата минута и Емре Джан си изкара втори жълт картон, след като направи два глупави фаула и се озова по-рано от съотборниците си под душовете.

В даденото от съдията продължение Оливие Жиру реализира четвърти гол, като подпечата разгрома над Ливърпул - 4:1.