Арсенал и Сити мачкат във Висшата лига

Арсенал и Манчестър Сити постигнаха безкомпромисни победи в 32-ия кръг на английската Висша лига, побеждавайки съответно с 4:0 Уотфорд като домакин и също с 4:0 Борнемът като гост.

При това разпределение на силите Арсенал запази третата си позиция в класирането с 58 точки в актива си след 31 изиграни мача – 4 по-малко от Тотнъм, който по-късно тази вечер гостува на Ливърпул.

Манчестър Сити пък с 54 пункта остава на 4-то място, но се откъсна на 3 точки от петия Уест Хам, който се задоволи само с равенство 2:2 при домакинството си на Кристъл Палас.

Алексис Санчес откри резултата за Арсенал на „Емиратс“ още в 4-ата минута, а в 38-ата асистира за втория гол на Айвоби. В 48-ата пък Ектор Бейерин пък се разписа за 3:0, а крайното 4:0 фиксира Тио Уолкот в последните секунди на срещата.

Фернандо даде ранен аванс още в седмата минута на Манчестър Сити срещу Борнемът, а Кевин де Бройне бе точен в 12-ата за 0:2. В 19-ата Серихо Агуеро направи 0:3 и съвсем обезсмисли остатъка от срещата, защото беше ясно, че „гражданите“ няма как да допуснат изненада при толкова добро развитие на двубоя.

В 93-ата минута Александър Коларов също намери време да се разпише за крайното 0:4.

Попадението бе 17-то през сезона за Агуеро, но той е на четвърто място при голмайсторите в английския елит, като изостава с 1 от Ромелу Лукаку, с 2 от Джеми Варди и с 4 от Хари Кейн.