Апогей на атакуващия футбол и 8 гола на "Аноета" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Сосиедад) и Бетис сътвориха най-голямото шоу в испанската Примера дивисион от началото на кампанията. Двата тима си спретнаха голова драма, която в крайна сметка завърши без победител, но със зрелищния резултат 4:4. Двубоят на "Аноета" бе белязан от два пълни обрата, късни голове и много пропуски пред двете врати.

Още в 6-ата минута Антонио Санабрия поведе гостите от Бетис напред в резултата след страхотно воле. До 26-ата минута обаче баските направиха пълен обрат чрез голове на Уилиан Жозе и Микел Оярсабал. Жозе вкара с малка доза късмет, след като ударът му с глава се отби в тялото на бранител на Бетис. Оярсабал пък се възползва от прострелно центриране по земя на Кевин Родригес и наказа гостите.

Драмата обаче тепърва започна. Ред бе на Бетис да направи пълен обрат и това се случи още в 47-ата минута. Преди края на първото полувреме Зоаир Федал изравни, а след почивката Хоакин поведе тима на Кике Сетиен напред с 3:2.

В 57-ата минута Чаби Прието отново върна паритета, но Бетис пак намери сили да поведе с 4:3 в 84-ата минута. Тогава Серхио Леон вкара невероятен гол, като топката бе запита неспасяемо под гредата на Херонимо Руй. Когато изглеждаше, че е сложена точка на драмата, на сцената излезе Диего Йоренте, който оформи крайното 4:4. Той засече с глава центриране от корнер на Асиер Ияраменди и подлуди домакинските фенове.

След ремито Бетис е на 4-а позиция с 14 точки. Възпитаниците на Еусебио Сакристан пък нямат победа в 4 поредни мача и затънаха до 8-ото място с 10 пункта.