Анонимна чехкиня наби Серина Уилямс

Защитаващата титлата си и световна номер 1 Серина Уилямс изненадващо отпадна във втория кръг на турнира по тенис на зелен клей "Фемили Съркъл" в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 710 хиляди долара.

Уилямс загуби от Яна Чепелова (Словакия) с 4:6, 4:6 за 1:25 час. 20-годишната Чепелова, номер 78 в световната ранглиста, поведе с 5:0 в първия сет след 18 минути и до края не изпусна инициативата в мача.

Така Уилямс не успя да стигне до трети пореден трофей и общо четвърти в Чарлстън и до трета титла от началото на сезона.

"Не знаех нищо за играта й преди мача. Това просто не беше моят ден", коментира Уилямс след отпадането.

За 32-годишната американка това е първа загуба на клей от 28 мача на тази настилка. Това е и едва третото поражение на американката на клей от тенисистка извън Топ 75 на световната ранглиста.

Винъс Уилямс, шампионка от 2004-а година, загуби седем поредни гейма, но успя да се класира за третия кръг след 6:3, 0:6, 7:5 над Барбора Захлавова от Чехия.