Анна Афонкина спечели титлата на ДП по фигурно пързаляне

Анна Афонкина от клуб танци на лед Денкова и Стависки спечели титлата при жените на държавното първенство по фигурно пързаляне, което се провежда на столичния Зимен дворец, информира БТА.

След Афонкина, която бе първа и в кратката и във волната програма, остана Даниела Стоева (Елит). Рускинята вероятно ще представя страната на европейското и на световното първенство.

При мъжете шампион е Манол Атанасов (Денкова и Стависки), а Елизавета Макарова и Лери Кенчадзе (Денкова и Стависки) станаха победители при спортните двойки.

Във втори клас спортни двойки първи са Анжелика Илиева и Павел Савинов (Денкова и Стависки).

При юношите златния медал спечели Иво Гатовски (Айс пик), а при девойките челната тройка е Паолина Попова (Ледени искри), Камелия Дончева (Славия) и Моника Йорданова (Ледени искри).

В трети клас при момичетата първа е Теодора Маркова (Ледени искри), пред Евин Есен (Елит) и София Михайлова (Славия).

Утре от 08:00 до 15:00 часа състезанието продължава с млад фигурист, волните програми при най-малките, както и представянето на танцовите двойки първи и втори клас.