Английски шедьовър за Пирин препарира Черно море в 90-ата

Черно море се издъни жестоко срещу Пирин (Благоевград) с 0:1 в откриващия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига, игран на стадион “Тича” във Варна.

Срещата започна с натиск на домакините, които пресираха съперника още от първия съдийски сигнал. “Моряците” владееха инициативата през цялото първо полувреме, но така и не успяха да реализират гол. В 16-ата минута Орлин Старокин получи контузия и бе заменен от Стефан Станчев.

Най-чистото положение в мача бе в 54-ата минута. След центриране от корнер, топкатa попадна в Георги Илиев, който стреля от въздуха, но кълбото премина над напречната греда. В 60-ата играч на Пирин изчисти топката от голлинията, след като Георги Илиев с глава прехвърли излезлия напред страж на гостите. В  следващата атака отново капитана на варненци се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, но изстрелът му от воле премина на сантиметри от страничната греда. В 70-ата минута Атанас Зехиров стреля, но топката премина встрани от вратата.

Конър Хендерсън донесе победата на Пирин с великолепно изпълнен фаул в даденото от рефера продължение на срещата.