Англия с най-голяма победа на Мондиали, Кейн с хеттрик

Англия не прояви жал срещу слабака Панама и го пречука с 6:1 в Нижни Новгород във втори мач за двата тима на Мондиал 2018. Над всички за "Трите лъва" бе отново Хари Кейн, който отбеляза хеттрик и излезе начело в листата на голаджиите на турнира. Звездата на Тотнъм има вече 5 попадения, докато Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку са с по 4 точни изстрела. Два от головете на Кейн паднаха от дузпи, а третият от късметлийски рикошет, но това не помрачава постижението на Крал Хари. Той стана едва третия англичанин с хеттрик на Световни финали, а успехът на тима е най-голямият като цифрово изражение на планетарни шампионати.

С два гола блесна и защитникът Джон Стоунс, който бе най-съобразителен след статични положения. Най-красивото попадение пък бе дело на Джеси Лингаард. Играчът на Юнайтед опъна мрежата на Панама след удар извън наказателното поле.

Почетният гол за дебютантите на Мондиали вкара Балой през втората част. На полувремето резултатът бе 5:0.

Съдията от Египет пък цял мач бе псуван от панамците, които негодуваха от неговата свирка, която според тях все бе в полза на Англия.

Така Англия постигна изразителна победа, но не успя да да мине головата разлика на Белгия (и двата отбора са с по 8:2) и двата тима ще решават първото място в директен спор, в който ремито дава предимство на "червените дяволи".