Англия е световен шампион по футбол за сефте от 1966 (ВИДЕО)

Англия е в екстаз. Тимът им триумфира със световната титла за младежи до 20 години. Първенството се проведе в Южна Корея, а на финала "Трите лъва" биха с кански мъки и доза късмет Венецуела с 1:0. Южноамериканците пропиляха дузпа през втората част чрез звездата си Пеняранда и така пропуснаха своя голям шанс.

Англия се качва на световния футболен връх за сефте от над 50 години. През 1996 мъжкият отбор триумфира след спорен гол във финала на домашния Мондиал.

Доминик Калвърт-Люин заби единствения гол в мача в 35-ата минута. Тогава мощният нападател на Евертън се пребори със защитник, овладя топката на гърди на границата на наказателното поле и от няколко метра стреля с десния крак, вратарят спаси, но бе безпомощен при добавката, когато кълбото падна удобно на левачката на Калвърт-Люин.

Венецуелците натиснаха яко през цялата втора част и пропуснаха да изравнят четвърт час преди края от дузпа.

По-рано днес Италия надигра Уругвай с дузпи в спора за бронзовите медали. Апенинците едва се добраха до дузпите след 0:0 в редовното време, но при рулетката на 11-метровите удари бяха безпощадни и след 4:1 са трери в света.