Андрей Гълъбинов с шести гол в Серия Б

снимка: avellino-calcio.it

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара шестото си попадение от началото на първенството на Серия Б, след като се разписа в 66-ата минута за 2:0. Авелино се наложи с 2:1 над Модена и затвърди амбициите за промоция при най-добрите.

Синът на волейболната легенда Асен Гълъбинов се разписа след подаване от свободен удар, а малко по-рано имаше нова чудесна възможност да затвърди успеха на своите. Карло Пинсолио обаче спаси вратата на гостите. Гълъбинов игра пълни 90 минути за домакините.

Анджело Д'Анджело откри резултата в 42-ата минута, а гостите върнаха едно попадение пет минути преди края на срещата чрез централния си нападател Хума Бабакар.

С този успех Авелино излезе на 3-о място в класирането с 33 точки. Начело е Емполи с 36, пред палермо с 34. Авелино прекъсна серията от четири поредни мача без победа и три последователни равенства.

Гостите от Модена пък инкасираха 3-о поражение подред и заемат 15-а позиция в Серия Б.