Анди Мъри с победа в Лондон

Защитаващият титлата си Анди Мъри се класира за третия кръг на турнира на трева в британската столица Лондон с награден фонд 809 600 евро.

Третият в сехмата британец победи французина Пол-Анри Матийо с 6:4, 6:4 за 87 минути. Шампионът от Уимбълдън наниза 10 аса и направи два пробива в мача.

В третия кръг Мъри ще играе срещу Радек Щепанек (Чехия), който отстрани Бърнард Томич (Австралия) със 7:6(4), 7:6(5). От турнира отпадна номер 6 Ернестс Гулбис (Латвия), който отстъпи с 6:7(3), 5:7 на Кени Дьо Шепер (Франция).

Бившият номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия) напусна надпреварата. Той загуби от 10-ия поставен Фелисиано Лопес (Испания) с 3:6, 4:6 за 67 минути, след като допусна два пробива.

Така Хюит, четирикратен шампион в турнира, остана на един успех от рекорда на Роджър Федерер (Швейцария) от 122 победа на тревни кортове. 33-годишният Хюит допусна и първа загуба срещу Лопес в последните пет мача между двамата.