Ана Иванович е във втория кръг на US Open без големи затруднения

Ана Иванович се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под номер 8 сръбкиня победи представителката на домакините Алисън Риске в два сета - 6:3, 6:0.

До този момент Иванович е спечелила рекордните за сезона 48 мача. Шампионката от Откритото първенство на Франция през 2008 година се завърна в топ 10 на световната ранглиста по-рано този месец. Това се случи за първи път в последните пет години.

Ана Иванович допусна пробив още в първия гейм, но след това бързо си върна контрола върху двубоя. 24-годишната Риске достигна до четвъртия кръг на Ю Ес Оупън през миналия сезон, а през лятото на тази година влезе в топ 40 на WТА.

Поставената под номер 24 и шампионка в Ню Йорк от 2011 година Саманта Стосър от Австралия надигра с 6:1, 6:4 американката Лорън Дейвис.

Номер 29 в схемата Кейси Делакуа (Австралия) също продължава във втория кръг, след като победи със 7:5, 6:3 австрийката Патрисия Маир-Ахлайтнер.

Германката Мона Бартел пък спечели лесно срещу китайката Чжън Шуай, поставена под номер 32, с 6:1 и 6:2.