Алжир и Сенегал с важни победи за Купата на Африка (ВИДЕО)

Един от големите фаворити за спечелването на титлата в турнира за Купата на африканските нации – Алжир – постигна победа след обрат от 0:1 до 3:1 срещу ЮАР в първия си двубой от надпреварата.

С бившия вратар на ЦСКА Райс М'Боли сред титулярите „пустинните лисици“ се озоваха изненадващо догонващи в резултата в 51-ата минута, когато Тусо Фала даде аванс на „Бафана Бафана“ - 0:1.

Тулани Хачвайо в 67-ата минута с автогол възстанови равенството и пречупи психически играчите от Южна Африка, защото те малко след откриването на резултата имаха шанса да изпълнят дузпа, но Токело Рантие изпрати топката над горната греда.

Фаузи Гулам в 72-ата минута осъществи пълния обрат, а десет минути по-късно Ислам Силмани оформи крайното 3:1 в полза на Алжир, който излезе на първо място по голова разлика в Група С.

В по-ранния мач за вчерашния ден по крайно драматичен начин Сенегал също с обрат спечели двубоя си с Гана с 2:1, като победното попадение отбеляза в 93-ата минута влезлият като резерва Муса Соу.

Иначе Андре Аю даде аванс на Гана в 13-ата минута, а в 58-ата Бирам Диуф успя да изравни.