Алмерия с важна победа в битката за оцеляване

Алмерия победи Еспаньол с 2:1 в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион.

Така възпитаниците на Франсиско Родригес прекъснаха серия от четири поредни загуби и запазиха надежди за оцеляване в Примера дивисион.

Отборът се изкачи на 18-о място с 33 точки само на 2 точки от спасителната зона три кръга преди края на сезона. Еспаньол, който допусна четвърто поражение в последните си пет срещи, остана 11-и с 41 точки, уточнява БТА.

Домакините имаха превъзходство преди почивката, но удари на Джон Кордоба с глава и на Серхио Гарсия преминаха на сантиметри край целта. В 42-ата минута каталунците заслужено поведоха. Гарсия центрира от ляво към далечната греда в малкото наказателно поле и Кристиан Стуани с глава от 3-4 метра преодоля Естебан за 1:0.

В началото на втората част Стуани се превърна от герой в грешник, след като получи втори жълт и червен картон след грубо нарушение срещу Фран Велес. С човек повече Алмерия се възползва и изравни резултата в 69-ата минута, когато Велес засече центриране от корнер от ляво на Мигел Корона за 1:1.

Три минути по-късно резервата Хесус Хоакин Сусо вкара от фаул от 25 метра с прецизен удар над стената в левия ъгъл на вратата на Кико Кастия.

Еспаньол завърши мача с 9 души, след като в добавеното време Хави Лопес получи директен червен картон за фаул срещу откъсващия се в чиста позиция Джонатан Зонго.