Алмерия обърна Бетис в екшън за оцеляване

Алмерия постигна много важна победа за оцеляване в Примера дивисион и въпреки че игра в голяма част от мача с десет души, успя да победи Бетис с 3:2.

Рамон Асис донесе успеха с последния си удар в мача, буквално с изтичането на 4-ата минута от продължението. Асис се оказа абсолютно непокрит в средата на наказателното поле на Бетис и с глава вкара топката във вратата след центриране на Фернандо Сориано.

Голът подлуди агитката на домакините и малка групичка нахлу на терена в изблик на радост. След 0:0 до почивката домакините откриха първи резултата в 52-ата минута когато Алеикс Видал намери на първа греда Оскар диас, за когото не беше проблем да отклони топката във вратата.

Но само една минута по-късно Сусо Фернандес получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Дамиен Перки и остави Алмерия с 10 човека на терена. От това се възползваха севилци, които обърнаха развоя на срещата до 1:2 с головете на Брайън Родригес в 60-ата минута и Салвадор Севиля в 71-ата.

Видал изравни в 77-ата минута, а Сориано подаде за третото попадение, което извади Алмерия от зоната на изпадащите със събраните 36 точки.

С по 35 под тях са Осасуна и Валядолид, а Бетис вече е наясно със съдбата си на изпаднал отбор, припомня БТА.