Алмагро победи Родик на финала на демонстративен турнир в Маями

Николас Алмагро (Аржентина) победи Анди Родик (САЩ) с 6:4, 7:5 на финала на демонстративния турнир "Тенис Къп" в Маями.

Родик, който обяви оттеглянето си от професионалния тенис по време на Откритото първенство на САЩ това лято, допусна по един пробив във всеки от сетовете.

Най-напред в първия при 30:40 в последния гейм на първия сет той прати топката в мрежата от бекхенд. В деветия гейм на втория сет американецът спаси първата възможност за пробив. В 11-ия гейм обаче не успя да се справи диагоналния форхенд на Алмагро и отстъпи в сета и мача.

До днес Алмагро имаше две загуби от два мача в турнири срещу Родик, включително и четвъртфинал на турнира в Ки Бискейн през 2010-а година от сериите Мастърс, припомня БТА.