Алексис вкара в дебюта си на "Олд Трафорд", Юнайтед почете загиналите в Мюнхен

снимка: twitter.com

Манчестър Юнайтед заличи загубата от Тотнъм с 0:2, като надви с 2:0 у дома Хъдърсфийлд в двубой от 26-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят бе по-специален за "червените дяволи", тъй като те почетоха 60-годишнината от самолетната катастрофа в Мюнхен. През 1958 година голяма част от щаба и футболистите на Юнайтед загиват в Бавария. "Дяволите" организираха специална церемония, като носеха черни ленти и почетоха паметта на загиналите в трагедията с едноминутно мълчание преди началото на двубоя.

Иначе Алексис Санчес ознаменува дебюта си на "Олд Трафорд" с първо попадение с фланелката на Манчестър Юнайтед. Чилиецът отбеляза втория гол за тима си, след като Ромелу Лукаку откри резултата.

През първата част домакините натиснаха здраво своя съперник, но удар на Джеси Лингард бе спасен от Йонас Льосъл. Алексис Санчес и Хуан Мата също имаха своите шансове, но не успяха да се разпишат. Главният съдия пък не отсъди дузпа за Юнайтед, след като Филип Билинг извърши грубо нарушение срещу Скот МакТоминей в наказателното поле.

Все пак Ромелу Лукаку откри резултата в 55-ата минута. Белгиецът получи перфектно центриране от Хуан Мата и се разписа с хладнокръвен удар от воле.

Юнайтед продължи да затяга обръча около Льосъл и така се стигна до 68-ата минута. Тогава Алексис Санчес бе съборен в пеналта и отборът му получи право да изпълни дузпа. Самият чилиец се нагърби с изпълнението, а Йонас Льосъл отрази удара му. При добавката обаче Алексис не сгреши и ознаменува дебюта си на "Олд Трафорд" с първо попадение за новия си тим.

Така Юнайтед скъси разликата до лидера Манчестър Сити на 13 точки. "Червените дяволи" на Жозе Моуриньо събраха в актива си 56 пункта, а Хъдърсфийлд е 19-и с 24 точки.